Expedice Jedov

Naše třída byla spolu „ přes jednu noc“ v počtu 24 žáků . Tento rok to byl vyšší počet než loni . Chválíme děti i rodiče, že to všichni přežili v pohodě.
Počasí nám přálo . Cestou do Jedova jsme sbírali nejen dřevo na oheň, ale některé děti neodolaly si utrhnout i správný hříbek…Hraní přehazované zaujalo většinu účastníků. A ta radost ze hry! Ne vždy se podaří takto v pohodě si to užít. Pak následovala večeře v podobě opečených špekáčků a pečiva, posezení u ohně s kytarou…. a spánek( někteří povídálci však ne a ne zavřít pusu).
Druhý den jsme společně vytvořili pravidla třídy, která se budeme snažit ve škole dodržovat.Někdy je to pro některé děti velice těžké. Přejme jim hodně štěstí!
K dopoledni patřily i sportovní a kolektivní hry v podání vedoucích z DDM. A po dobrém obědě si každý zhodnotil svůj pobyt: co se komu líbilo, co ho potěšilo, čemu se zasmál atd.
Na závěr jen připomínka písně, kterou jsem se naučili a provázela nás celým pobytem:

ZÁŘÍ ( J.Uhlíř, Z.Svěrák)

Září, září,na léto jde stáří,
zlaté slunce září malátně a s únavou..

Žáci, žáci ve slohové práci
píší, jak nám ptáci mizí nad hlavou.

Švestky se modrají, jablka sládnou
léto jde po kraji, rybníky chladnou.
Obal se pavoučku hedvábnou nití
ulétni podzimu nebo tě chytí.

Září, září, na léto jde stáří,
zlaté slunce září malátně a s únavou.

Další foto

Expedice Jedov_3.třída

« Březen 2024 Květen 2024 »

Komenského zpěváček 2024

22. 04. 2024
Dne 9.dubna se konala pěvecká soutěž Komenského zpěváček pro žáky 1.-5.třídy.